Transport dodatkowego bagażu podczas podróży samochodem to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy przestrzeń w pojeździe jest ograniczona. Rozwiązaniem są boxy dachowe, które nie tylko zwiększają dostępną przestrzeń bagażową, ale także zapewniają bezpieczeństwo i ochronę dla przewożonych przedmiotów.

Wśród producentów boxów dachowych wyróżnia się szwedzka firma Thule, która oferuje produkty o wysokiej jakości, innowacyjnym designie oraz zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. Od wielu lat jest jednym ze światowych liderów w swojej branży. Nasza wypożyczalnia boxów dachowych w Warszawie wybrała właśnie tę markę jako głównego dostawcę. Chcemy, by nasi Klienci mieli pewność, że wynajmują sprzęt, który sprosta ich oczekiwaniom i uczyni podróż komfortową oraz bezpieczną.

Dlaczego boxy dachowe Thule to najlepszy wybór?

Nieco historii

Na początek cofnijmy się do lat 40-tych XX wieku. W 1942 roku w małej miejscowości Hillerstorp na południu Szwecji Erik Thulin założył niewielką firmę. Początkowo skupiała się na produkcji akcesoriów rybackich, ale z biegiem lat zaczęła poszerzać swój asortyment. Przełom nastąpił w latach 60-tych, gdy firma skoncentrowała się na produktach, które ułatwiłyby ludziom podróżującym samochodami zabieranie ze sobą sprzętu sportowego. I tak w roku 1962 pojawił się pierwszy uchwyt do nart, a w roku 1977 na rynek został wprowadzony pierwszy box dachowy do przewożenia nart – Thule TB 11.

W ciągu kolejnych lat firma kontynuowała swoją ekspansję wprowadzając na rynek innowacyjne boxy dachowe, bagażniki dachowe, uchwyty i bagażniki rowerowe czy boxy do przewozu nart oraz desek surfingowych.

Dzisiaj Thule jest synonimem wysokiej jakości, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Firma zyskała zaufanie konsumentów na całym świecie, co potwierdza jej obecność w ponad 130 krajach.

Zalety boxów dachowych Thule

Boxy dachowe Thule to nie tylko praktyczne rozwiązanie na zwiększenie przestrzeni bagażowej w Twoim pojeździe. To również innowacyjność, wszechstronność i gwarancja bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kluczowe zalety boxów dachowych firmy Thule.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość

Każdy box dachowy w ofercie Thule jest projektowany i testowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa zarówno podczas podróży, jak i podczas postoju.

W firmowym laboratorium Thule Test Center boxy przechodzą serię rygorystycznych testów wytrzymałościowych i zderzeniowych. Sprawdzana jest odporność na lata użytkowania w różnych warunkach środowiskowych. Od ekstremalnych temperatur, przez wilgoć, promieniowanie UV i substancje chemiczne. Symulowane są trudne i niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas jazdy – od nagłych zatrzymań, przez zderzenia czołowe i boczne, aż po długotrwałe obciążenia. Dzięki tym testom Thule może gwarantować, że konstrukcja boxu zachowa integralność w przypadku wypadku i ochroni jego zawartość.

Thule przykłada też dużą wagę do zabezpieczeń antykradzieżowych. Modele takie jak Motion XT wykorzystują system SlideLock z oddzielną funkcją otwierania i zamykania, automatycznie blokujący pokrywę. Zapewnia to dodatkowe zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem. Z kolei Thule Force XT oferuje system LockKnob, który ułatwia zamknięcie i zabezpieczenie boxu, jednocześnie chroniąc cylinder zamka przed uszkodzeniami.

Na wytrzymałość i trwałość boxów Thule mają również wpływ wysokiej jakości materiały, z których są wykonane. Najczęściej jest to wytrzymały plastik ABS z dodatkową warstwą ochronną przed promieniowaniem UV, co chroni box przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i zapobiega blaknięciu.

Wszechstronność i kompatybilność

Boxy Thule są projektowane z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników i typach pojazdów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni bagażowej na rodzinne wakacje czy chcesz przewieźć sprzęt sportowy Thule ma rozwiązanie odpowiednie do Twoich wymagań.

Wiele modeli boxów, takich jak np. Motion XT, oferuje różne rozmiary, od L po XXL, co pozwala użytkownikom na wybór boxu idealnie dopasowanego do wielkości przewożonego ładunku. Boxy wąskie, jak Motion XT Sport czy Touring Alpine mogą być stosowane do mniejszych samochodów lub montowane na dachu razem z uchwytami rowerowymi obok. Oprócz boxów na dach do dyspozycji mamy również boxy Thule Backup 900, na uchylnej platformie montowanej na haku.

Zaletą boxów Thule jest też ich kompatybilność z niemal każdym typem pojazdu, niezależnie od marki i modelu. Ich system montażowy jest zaprojektowany tak, aby pasować do większości bagażników dachowych na rynku, włączając w to bagażniki o kwadratowych, okrągłych, a także owalnych przekrojach belek.

Innowacyjność i wzornictwo

Boxy Thule nie tylko spełniają praktyczne potrzeby użytkowników, ale również wyróżniają się estetyką i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w produktach Thule jest system szybkiego montażu Power-Click. Znacząco ułatwia on i przyspiesza montaż boxu na dachu pojazdu. Dzięki wskaźnikowi momentu obrotowego użytkownik otrzymuje wyraźny sygnał dźwiękowy, „klik”, informujący o prawidłowym zamontowaniu boxu. System ten znajdziemy np. w modelach Dynamic czy Motion XT.

Wspomniany już wyżej system SlideLock, dostępny w boxach typu XT, to nie tylko rozwiązanie przeciwkradzieżowe. Zaprojektowano go również z myślą o wygodzie użytkowników. System SlideLock bardzo ułatwia otwieranie boxu. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć klamkę a wieko podniesie się. Zamykanie boxa działa na zasadzie zatrzasku. System informuje, czy wszystkie rygle są poprawnie zamknięte. Gdy box jest otwarty sygnalizuje to czerwony wskaźnik przy zamku, gdy box jest prawidłowo zamknięty wskaźnik znika.

Bardzo wygodna dla użytkownika boxów Thule jest również funkcja DualSide. Umożliwia ona otwieranie boxu z obu stron, co znacznie ułatwia załadunek i rozładunek. Może być to szczególnie wygodne na parkingach i w innych ciasnych przestrzeniach. Niezależnie od tego, gdzie zaparkujemy, zawsze będziemy mieli łatwy dostęp do swojego bagażu. W naszej ofercie wszystkie boxy to boxy dwustronne, również te wąskie Motion XT Sport czy Touring Alpine.

Wśród dodatkowego wyposażenia boxów Thule warto wymienić modele Dynamic 800 i Dynamic 900, w których zastosowano maty antypoślizgowe. Zapobiegają one przesuwaniu się drobnych ładunków i chronią je, co jest szczególnie ważne podczas przewożenia delikatnych przedmiotów.

Boxy Thule wyróżniają również aerodynamiczne kształty, które mają zminimalizować opór powietrza, zredukować hałas oraz zmniejszyć zużycie paliwa. Dodatkowo w boxach serii Dynamic oraz w modelu Excellence XT, który nazywany jest najbardziej ekskluzywnym boxem dachowym na świecie, zastosowano specjalnie zaprojektowane dyfuzory optymalizujące opływ powietrza wokół boxu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że za design i funkcjonalność swoich produktów marka Thule regularnie otrzymuje nagrody. Wśród nich jest Red Dot Design Award, uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, często nazywana „Oscarem designu”, a także iF Product Design Award – przyznawana produktom, które wyróżniają się na tle konkurencji pod względem designu, użyteczności i innowacyjności. Na początku marca 2024 roku ta druga nagroda została przyznana aż dwunastu produktom firmy Thule.

Zachęcamy do wypróbowania boxów dachowych Thule, które oferują połączenie funkcjonalności, bezpieczeństwa i stylu. Odwiedź naszą wypożyczalnię, aby osobiście przekonać się o ich zaletach, a my chętnie pomożemy w wyborze boxa dachowego idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb i Twojego samochodu.

Nasza firma oferuje wynajem boksów dachowych, belek oraz bagażników rowerowych i narciarskich.

Jeżeli zakup nowego boxa jest nieopłacalny lub brakuje miejsca do jego przechowywania, warto sprawdzić ofertę naszej wypożyczalni.

Na skróty

© 2024 wypozyczalniaboxow.pl |  Wynajem boksów dachowych, bagażników rowerowych i narciarskich | Warszawa